How to Learn Tecktonic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

How to Learn Tecktonic

Mesaj  DeeX la data de Mar Iun 23, 2009 1:37 am

Ce pot sa va zic despre stilu asta de dans ..e ca mergem cam pe orice mel House Very Happy..asa ca daka vreti sa rupeti gura prin cluburi..dati Drumu si invatzati tecktonic:)))
DeeX
NoX CreW Member
NoX CreW Member

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 61
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://noxxcrew.forumz.ro

Sus In jos

Re: How to Learn Tecktonic

Mesaj  Dirtysteppes la data de Vin Iun 04, 2010 3:55 am

Cea mai mare prostie Very Happy sa inveti combo-urile altora din video's .. desi asa am invatat si eu .. am ajuns la concluzia ca e muuult mai simplu sa inveti miscariile de baza .. sa le repeti pana iti ies perfect.. sa-ti bagi castiile in urechi.. inchizi ochii.. si dai din tine .. nu cu gandul la miscari si combouri.. ci cu gandul la beatul melodiei.. la ritm.. miscariile vin pe parcurs.. nu trebuie invatate mecanic. Si alt dezavantaj al filmuletelor de pe youtube legat de Tek.. aia fac un tutoriala de 6-10 minute.. sa-ti arate 3 miscari pe care le combina si iti iese un total de dans de 25-30 de secunde.. adica o prostie.. in care iti arata DOAR miscariile mainiilor => fail. Degeaba dai tu din maini.. daca habar'nai ce sa faci si cu picioarele.. uitati-va la tipu asta spre exemplu.. la picioare http://www.youtube.com/watch?v=ukj_G-Rr-ho face in asa fel incat sa-ti acapareze atentia .. daca va uitati la mainiile lui.. seamana cu o lebada constipata.. are 2 miscari pe care le tot repeta dar asta nu conteaza atata timp cat se misca prea bine din picioare.. pe cand daca sti sa dai din maini si stai pe loc in picioare.. dansezi degeaba..nu e acelasi lucru.. Si la faza cu cluburile Deexz... stai linistit ca tot coca-style e la moda.. miscariile epice are societatii romanesti.. "trage apa " ... "inchide robinetii " .."scafandrul " "stinge becurile" iar daca incerci sa faci ceva diferit.. ai 3 variante Very Happy ori e simti tu ca un ciudat uitandu-te in jur... ori te considera toata lumea din jur un ciudat.. sau amandoua Very Happy
Dirtysteppes

Numarul mesajelor : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 04/06/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum